page
2
اختصاصی یا از پیش ساخته شده؟
انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی یا یک سیستم از پیش ساخته شده مانند Wordpress، Joomla، Drupal و ... یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هاییست که یک شرکت یا سازمان می‌تواند برای ساخت وبسایت خود بگیرد. سیستم‌های مدیریت محتوای دارای یک تکنولوژی یکسانی نیستند و نمی‌توان برای این تصمیم یک پاسخ کلی داد. برای پاسخ، باید دریابید که هر کدام از سیستم‌های مدیریت محتوا چه ویژگی‌هایی ارائه می‌دهند و اینکه تیم شما چه انتظاراتی از یک سیستم مدیریت محتوا دارد.

در سیستم‌های مدیریت محتوای از پیش ساخته شده، کدهای برنامه نویسی شده‌ی سیستم، برای عموم، قابل دسترسی و ویرایش است. این سیستم‌ها معمولا توسط سازندگان و کاربران دیگر در انجمن‌های آنلاین به صورت رایگان پشتیبانی می‌شوند و هر چند وقت یکبار نسخه‌هایی برای برطرف کردن مشکلات نرم‌افزای ارائه می‌دهند. این نوع سیستم‌ها تمام خواسته‌های مورد نظر را نمی‌توانند پوشش دهند اما اکثر نیازهای یک شرکت را برای ایجاد یک وبسایت برطرف می‌کنند و از طریق نصب افزونه‌ها می‌توان به توسعه قابلیت‌ها کمک کرد.  در این سیستم‌ها نیازی به توسعه نرم‌افزار به صورت Back-End نیست و فقط توسعه Front-End موردنیاز است.

اما یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی به صورت خاص برای یک شرکت یا سازمان طراحی می‌شود و تنظیم تمامی فعالیت‌های سیستم (Back-End و Front-End)، ظاهر سایت و بروزرسانی‌های مورد نیاز، کاملا تحت کنترل می‌باشد. در این سیستم، گردش کار، طراحی و کاربرد نرم‌افزار به صورت اختصاصی متناسب با نیازهای درخواستی، برنامه‌نویسی می‌شود.

چگونه انتخاب کنیم؟

عوامل متعددی وجود دارند که می‌تواند در انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا نقش داشته باشند که هر شرکتی باید با توجه به وضعیت خود این عوامل را ارزیابی کند.

یکی از این عوامل داشتن فرد یا افراد متخصص در این زمینه است. برای داشتن یک سیستم اختصاصی، دانش، تجربه و خلاقیت بالا برای طراحی و نگهداری، مورد نیاز است. معمولا شرکت‌های بزرگ که نیاز به داشتن وبسایت با کارایی‌های وسیع دارند، به تیم تخصصی برای سیستم خود نیاز دارند، که تیم طراحی "لامپ" با داشتن مهارت و تخصص لازم آماده پاسخگویی به نیازهای شما در این زمینه می‌باشد.

یکی دیگر از عوامل مهم، در نظر داشتن بودجه کافی می‌باشد. سیستم‌های از پیش طراحی شده با توجه به اینکه فقط به توسعه Front-End نیاز دارند، هزینه کمتری را متوجه شرکت می‌کنند. در حالی که طراحی یک سیستم اختصاصی برای کسب و کارهایی که ابعاد بزرگ و بودجه کافی دارند، مناسب است تا یک سیستم بهینه و مناسب را در اختیار داشته باشند.

با توجه به اهداف کنونی و آینده‌ی کسب و کار خود در کنار بررسی بودجه و هزینه، انتخاب دقیقی در این زمینه داشته باشید.
 
ویژگی‌های سیستم‌های مدیریت محتوای از پیش ساخته شده:
 • مناسب برای نیازهای محدودتر
 • مناسب برای چشم انداز کوچکتر
 • مناسب برای بودجه‌های کمتر
 • توسعه بر اساس افزونه‌های موجود
 • بیشتر به توسعه Front-End نیاز دارد.
ویژگی‌های سیستم‌های مدیریت محتوای اختصاصی:
 • مناسب برای فرآیندهای اختصاصی
 • مناسب برای چشم اندازهای بزرگ
 • به بودجه بیشتری نسبت به سیستم‌های مدیریت محتوای از پیش ساخته شده نیاز دارد.
 • می‌توان از سیستم‌های دیگر به صورت Third-Party در یک سیستم اختصاصی، استفاده کرد.
 • نیازمند توسعه Back-End و Front-End
 • مناسب برای کسب و کارهایی که به کارایی و بازده بالایی نیاز دارند.


تیم طراحی "لامپ" به منظور موفقیت در بازار کسب و کار، همیشه مشتری‌محور بودن، کارآمدی، استفاده آسان و برنامه‌نویسی برطبق آخرین متدهای روز جهان را به عنوان عناصر اصلی در انجام پروژه‌های خود مد نظر دارد.
برچسب
طراحی سایت,طراحی سایت با وردپرس,طراحی سایت با جوملا,طراحی سایت با دروپال,طراحی سیستم اختصاصی,طراحی با زبان php